VELKOOBCHOD

od 17.11.2013

!NOVÉ CENY!

 

JSME VÝHRADNÍ PRODEJCI PRO

Česko a Slovensko!

Pro velkoodběratele nabízíme výhodné cenové podmínky!


Objednávky přijímáme buď kontaktním formulářem nebo telefonicky bez nutnosti REGISTRACE

Telefonní číslo:

+420 776 004 024

 

 


PRODÁVÁME JEN KVALITNÍ
Tělesné ohřívače od japonského výrobce
ONLY ONE CORPORATION

Společnost BUDU IN je partnerem cyklisty
TOMÁŠE PŘIBYLA

HLEDÁME PARTNERA PRO
SLOVENSKÝ TRH
 
 


HLEDÁME PARTNERY PRO
OSOBNÍ ODBĚRY PO
CELÉ ČR a SR
 
Více info: zde

KONTAKTY

RYNISING Holding, SE
U Hranic 3221/18
Praha 10 - Strašnice
tel: 737263601
napište nám

NOVINKY

arr3Nové ZBOŽÍ na skladěVážení a milí klienti, přátelé odběratelé. Rádi by jsme vás informovali, že zboží z Japonska už je... arr3Zboží máme skladem od 8.12.2017Vážení klienti, předem se omlouváme všem novým i stávajícím klientům. Naše zboží dorazilo z... arr3Připojte se k našemu TEAMU a prodávejte naše zboží ve vašem kameném obchodě!Nabídka pro partnery B2B, speciální nabídka pro partenrské obchody v ČR a SR ...   Hledáme... arr3Nové fakturační údaje od 1.2.2018  RYNISING Holding, SE U Hranic 3221/18 100 00 Praha 10 - Strašnice Czech Republic IČ:... arr3Zrušení osobního odběru od 1.3.2017Vážení klienti, omlouváme se předem všem klientům za komplikace, ale od 1.3.2017 jsme zrušili... arr3Nový ceník od 17.10.2016Vážení klienti, dne 17.10.2016 jsme snížili naše ceny na e-shopu www.ohrejselevne.cz o více než... arr3POZOR PADĚLKY!!!Vážení klienti naši odběratelé, je to pro nás nepříjemné, ale v ČR se v roce 2016 objevili padělky... arr3Pre našich partnerov hľadáme distribútora na Slovenskom trhuPre našich partnerov hľadáme distribútora na slovenskom trhu Vážení obchodní partneri, radi by sme... arr3Objednávkový formulář pro VELKOOBCHODYVážení a milí partneři jako novinku na rok 2013/2014 nabízíme on-line objednávkový formulář pro... arr3Změna adres od 22.1.2016Vážení a milí klienti, od pátku 22.1.2016 již nejsme v OC Flora na Praze 3. od pátku 22.1.2016 jíž...

ZBOŽÍ V AKCI

NEJPRODÁVANĚJŠÍ

PARTNREM PROJEKTU JE

www.chronologie-lidstva.cz


NAKLADATELSTVÍ ANDĚLSKÁ KŘÍDLA

www.chronologie-lidstva.cz


O NÁS » TĚLESNÉ TEPLO
Teplo je druhá základní lidská fyziologické potřeba


Fyziologické potřeby

Fyziologické potřeby jsou základní potřeby lidského organismu a mají nejvyšší prioritu. Skládají se převážně z těchto potřeb:

 • potřeba dýchání
 • potřeba regulace tělesné teploty
 • potřeba tělesné integrity
 • potřeba vody
 • potřeba spánku
 • potřeba přijímaní potravy
 • potřeba vylučování a vyměšování
 • potřeba fyzické aktivity
 • potřeba rozmnožování

Fyzikální podstata a definice tepla

Podle kinetické teorie se při tepelné výměně předává energie pohybu částic, z nichž se skládá jak systém teplo odevzdávající, tak systém teplo přijímající, a to neuspořádaně. Zejména u látek v kondenzovaném stavu je nutno uvažovat vedle kinetické energie částic i energii jejich vzájemných interakcí a vazeb. Tepelná výměna nemusí být spojena se změnou teploty, mění-li se fáze látky - hovoříme pak o latentním teple.

Tepelná výměna přímo nesouvisí s předáváním částic mezi systémy, změnou jejich chemické podstaty, ani změnami pohybového stavu systémů či "vnější" potenciální energie systémů. Změny tepla mohou být sice formálně ekvivalentní určité mechanické práci nebo kinetické energii částic (vibrační, translační, rotační), atp., nejsou však s nimi identické a fyzikálně se od nich fundamentálně liší. Tento rozdíl se zvláště názorně projevuje ve spektroskopii.

Definice tepla však nevylučuje tepelné děje při současném konání práce. V souladu s 1. termodynamickým zákonem je teplo (systémem přijaté) při tepelné výměně rovno změně (zvýšení) vnitřní energie systému zvýšené o (systémem vykonanou) práci (kurzívou je v předchozí větě vyznačeno, kdy se daná změna bere za kladnou).

Přeměnu mechanické práce na teplo a naopak vysvětluje kinetická teorie jako přeměnu kinetické energie uspořádaného pohybu na kinetickou energii neuspořádaného pohybu částic a naopak. Fyzikálně se fundamentální rozdíl mezi "neuspořádaným" a "uspořádaným" pohybem částic projevuje např. ve spektroskopii. Zatímco tepelnému pohybu odpovídá šum, charakterizovaný určitou (širokospektrální) distribuční funkcí, mechanickému pohybu (např. vibračnímu) odpovídají určité ostré spektrální čáry.

Podle překonané fluidové teorie tepla byla podstatou tepla substance - fluidum (zvané calorcalorique apod.) a teplo bylo množství tohoto fluida v látce. Tato představa plně vyhovuje tam, kde neprobíhají chemické reakce a nevyměňuje se práce s okolím (např. v kalorimetrii). Pro tepelné stroje vyhovuje jen kvalitativně, nikoli však kvantitativně: práce se podle ní koná tím, že tepelné fluidum přechází z místa s vyšší teplotou do místa s nižší teplotou, podobně jako voda v řece může konat práci tím, že přechází z vyšší polohy do nižší. Podle fluidové teorie však přitom fluida neubývá, zatímco měření ukazuje, že "fluida ubude" právě tolik, kolik práce se vykoná. Toto vyjadřuje první zákon termodynamiky. S tímto vědomím je fluidová teorie cenná i dnes svou názorností. Názorně vystihuje zejména přenos tepla (kalorimetrická rovnice) a objasňuje přirozenou roli Laplaceovy rovnice a Poissonovy rovnice v těchto dějích, v analogii s teorií tekutin.

Zdůrazněme, že

 • o teple i práci má smysl mluvit zejména v souvislosti se změnami těchto veličin, a zpravidla nikoli při popisu stavu. Přesný fyzikální smysl tedy nemají výroky typu "Po zahřátí je v tělese více tepla" (obvykle správněji lze říci, že "těleso má po zahřátí více vnitřní energie");
 • pojem práce (a tím i tepla) má přesný smysl jen pro systém v rovnováze (není-li v rovnováze, nemusí jít např. definovat všude stejný tlak, a tím ani práci p dV).

Matematicky i fyzikálně přesněji se jedná o otázku, zda teplo lze v dané situaci považovat za úplný diferenciál (totální), nebo jen tzv. parciální diferenciál. Parciální diferenciál tepla lze převést v diferenciál totální pomocí vynásobení určitým, tzv. integračním faktorem, toto tvrzení je součástí 2. principu termodynamiky. V případě tepla je tímto integračním faktorem reciproká teplota (1/T).

Je třeba rozlišovat dvě různé veličiny: teplo, které popisuje změnu energie tělesa provedenou jistým konkrétním způsobem (dějová veličina), a teplota, která popisuje stav tělesa (stavová veličina). Stavovou veličinou popisující tepelnou výměnu je entropie.

Zdroj: wikipedie